close
close
Sizi arayalım
İletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.
İnşaatta yalınlığı benimsedik

Göktekin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Göktekin, inşaat sektöründe her yeni projede yalın düşünceyi yeniden kurmak zorunluluğu olduğuna dikkat çekerek, “Bizim için süreç sürekli iyileştiğimiz bir mükemmellik noktasına doğru devam ediyor. Bize göre inşaatta yalını çözmek ve hakkıyla uygulamak demek yalında zirve demek” diye konuştu.

 

Yalın Enstitü tarafından İstanbul’da 2-3 Aralık’ta düzenlenen Yalın Zirve’ye, 38 şirketten 54 konuşmacı katıldı. Yalın Zirve’nin konuşmacılarından Göktekin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Göktekin, deneyimlerini katılanlara anlattı.

 

Yalın mantığı inşaata taşıdıklarını anlatan Göktekin, şunları söyledi:

 

“İnşaatta her bir proje yeniden yeni bir fabrika kurmak gibi… Bir fabrikada yalın düşünceyi oturtmak elbette ki kolay değil ama inşaatta her proje de yeniden kurmak zorundasınız. Bizim de amacımız bu konuda sürekli kendini yenileyen, yeniliklere açık olan ama bunu yaparken de standartlarla işine odaklanıp hareket eden bir yapıya kavuşmaktı. Bu çerçevede inşaatı teknolojiyle buluşturmak için yalın mantığın inşattaki yansıması olarak da BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) ile tanıştık ve BIM’I benimsedik. Mükemmelliğe giden yolda, küçük kalırken büyüyebilen esnek bir yapıya kavuşmak hayaliyle sürekli iyileşme adımları atmaya başladık. Kurumsal kapasitemizi arttırmak için danışmanlarla, profesyonellerle, en iyilerle çalışmayı hedef edindik. Şimdi bu yolda bizi heyecanlandıran, çok da değerli bir yerde yeni bir işyeri projesine başlıyoruz. Mimaride duayen bir isimle Emre Arolat ile anlaştık. Bizim için süreç sürekli iyileştiğimiz bir mükemmellik noktasına doğru devam ediyor. Bize göre inşaata yalını çözmek ve hakkıyla uygulamak demek yalında zirve demek. Hedefimiz bundan sonra daha yalın yaşam alanları hatta ekosistemler kurarak büyümemizi sürdürmek olacak.”